Чому важко схуднути?

Або психосоматика розладів харчової поведінки.
Зайві кіло у підлітків та старше — це не лише малорухливий спосіб життя, відсутність мотивації, сили волі, або погані гени.
Якщо Ви пройшли всіх спеціалістів від ендокринолога до дієтолога, а консультація нутріціолога не наблизила до бажаної позначки на вагах, то слід звернутися до психолога.

Вага може мати психологічні причини, які є глибоко прихованими. А дієвим способом корекції ваги є психологічна робота зі своїми страхами, комплексами,☝️ настановами, що приведуть до особистісного апгрейду.

Вчені проаналізували харчову поведінку більше 10 000 чоловік. Було встановлено, що переїдання, і як наслідок набір зайвої ваги, в більшості випадків викликані психо-емоційним напруженням. Конфлікти в родині і на роботі, побутова та емоційна незадоволеність — на думку вчених, саме ці чинники найчастіше викликають несамовите бажання більше їсти. (дослідження Ф Александера)
Основні психологічні причини переїдання та зайвих кіло у підлітків і дорослих:
! «Вага — це мій захист»
Жировий щит від невирішених проблем. Невипрацьовані особистісні кордони, невміння «постояти за себе».
! «Їжа — це мій антидепресант»
Провожу День усіх закоханих на самоті — з’їм з горя кіло морозива або шоколадних цукерок під романтичний фільм.
! «Нелюбов до себе»
Якщо дитина постійно чує «Зовнішність не головне», або батьки демонструють зневажливе ставлення до своєї зовнішності.
! «Дефіцит яскравих подій та позитивних емоцій»
Життя сіре і буденне? Нащо напрягатися і шукати нові враження, хоббі, продумувати нові маршрути, заробляти і витрачати на це?
Краще полежати вдома перед телевізором і мріяти про…

Друзі, десятки книг, сотні постів на жіночих форумах та години відео у соцмережах — такі собі помічники у корекції ваги. Потрібна індивідуальна або групова робота з психологом в особистому чи онлайн форматі, пам’ятаючи про важливість фізичних вправ: йоги, тренажерного залу, фітнесу.